روابط مرزی و گردشگری ایران و جمهوری آذربایجان توسعه می‌یابد

سفیر ایران در آذربایجان گفت: تعامل سازنده دو کشور دوست و همسایه ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه روابط مرزی و گردشگری افزایش می‌یابد.

تهران, هاشم رحیمی, İnteraz - 04 مارس 2019, 15:31

 به گزارش اینترآذ به نقل از مهر جواد جهانگیرزاده در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی راهداری استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به رونق گردشگری سلامت و زیرساخت‌های مناسب موجود، توسعه گردشگری خارجی در اولویت قرار گرفته است.

 

وی افزود: در سالیان اخیر اقدامات مطلوبی برای توسعه روابط ایران و آذربایجان انجام شده و چنین مشارکت و روابط مسالمت آمیزی مورد تاکید است.

 

سفیر ایران در آذربایجان به برنامه‌های انجام پذیرفته برای افزایش همکاری‌های دو کشور اشاره کرد و ادامه داد: شبانه روزی شدن گمرک بیله سوار به همراه دو گمرک دیگر از جمله اقدامات ارزشمند و موثری بوده که در راستای افزایش تعامل ایران و جمهوری آذربایجان صورت گرفته است.

 

جهانگیرزاده در ادامه بر ضرورت رونق حجم مبادلات ارزی تاکید کرد و یادآور شد: با افزایش تبادلات میان ایران و آذربایجان در حوزه‌هایی نظیر برق رسانی، صنایع پتروشیمی و … شاهد افزایش مبادلات رسمی خواهیم بود.

 

به گفته وی رشد بیش از ۷۳ درصدی تبادلات اقتصادی نسبت به سال گذشته بیانگر افزایش روابط بوده و می‌توان درسال آتی شاهد افزایش روزافزون چنین همکاری‌هایی بود.

 

سفیر ایران در آذربایجان یادآور شد: فراهم شدن زیرساخت‌های مهمی همچون خط ریلی اردبیل - پارس‌آباد زمینه ساز افزایش روابط دو کشور شده و در رونق گردشگری نیز موثر واقع خواهد شد.

 

مواقع التواصل الاجتماعي لإنترآذ

مواضيع ذات صلة