سرمایه گذاری 800 میلیون دلاری چینی ها در جمهوری آذربایجان

شرکت های چینی تا به حال بیش از 800 میلیون دلار در اقتصاد جمهوری آذربایجان سرمایه گذاری کردند. این مطلب در هفتمین اجلاس کمیسیون بین دولتی همکاری های اقتصادی و تجاری جمهوری آذربایجان و چین اعلام شد.

تهران, هاشم رحیمی, İnteraz - 03 مارس 2019, 15:18

به گزارش اینترآذ به نقل از ایرنا طبق اعلام وزارت اقتصاد جمهوری آذربایجان، هفتمین اجلاس کمیسیون بین دولتی همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور در جریان سفر اخیر هیئت اقتصادی جمهوری آذربایجان به سرپرستی شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد این کشور به چین برگزار شده است . 

در این اجلاس همچنین اعلام شد که در سال 2018 میلادی حجم گردش تجاری جمهوری آذربایجان و چین 1 میلیارد و 300 میلیون دلار بوده که ظرفیت های زیادی برای افزایش این رقم وجود دارد . 

همچنین 43 درصد از مجموع تجارت چین با کشورهای منطقه قفقاز جنوبی با جمهوری آذربایجان انجام می گیرد . 

در حال حاضر نزدیک به 120 شرکت چینی در حوزه های اقتصادی مختلف جمهوری آذرربایجان فعال هستند که مجموع سرمایه گذاری آنها در اقتصاد این کشور بیش از 800 میلیون دلار می باشد . 

در پایان هفتمین اجلاس کمیسیون بین دولتی جمهوری آذربایجان و چین یادداشت تفاهم گسترش همکاری دو کشور در حوزه های صنعت ، کشاورزی ، ترانزیت ، تجارت ، سرمایه گذاری ، ارتباطات و فن آوری اطلاعات ، گردشگری و فرهنگی به امضا رسیده است . 

مواقع التواصل الاجتماعي لإنترآذ

مواضيع ذات صلة